Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Pamiontki techniczne - Region Povodí Morávky PL - PL Army and fortifical monuments - Morávka - MIEJSCE PAMIATNE ODBOJÓW PARTYZAŃSKICH I BUNKIER NA MORAWCE


Druk

MIEJSCE PAMIATNE ODBOJÓW PARTYZAŃSKICH I BUNKIER NA MORAWCE

Negarantovaná informace
Ośrodek narciarski:739 04 Morávka
Adres:739 04 pošta Pražmo
Telefon:+420 558 691 021
Email:oumoravka(at)iol(dot)cz
WWW:http://www.moravka.info
GPS:49°35'7,926"N, 18°31'4,651"E
Więcej szczegółów, proszę kliknij (ortofotomapa)
Zobrazení na mapě

Fotografie (3)[Zobrazit náhledy]

Resztki bunkra sa na Malym Trawnym w obszaru gminy Morawka. Bunkier ziemny juź niejest oryginalem z 1944 r. Ten byl faszystami po odbojach zniszczony. Odnowiony byl w 1968 r. dzieki OV SSM i czlonkowcom wojskowej formacji ministerstwa spraw wewnetrznych ĆSR w Frýdku-Místku.

Bunkier oryginalny wybudowali partyzanci drugiego plutonu partyzańskiego oddzialu „Za ojczyzne“ pod kierownictwem Nikolaja Alexandrovića Kuzmina na jeśeni 1944 r. Dnia 9.12.1944 r. bunkier obleceli naziści i zapoczeli atak. W boju padlo 11 partyzanów.

Na ich pamiatke byl w miejscu bojów zbudowany w 1946 r. pomniczek nieznajomego autora.

Komentáře k článku

Zatím nebyly k článku napsány žádné komentáře.
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:


Beskydy

Přihlášení
Login
Heslo


TOPlist