BĚŽECKÉ TRATĚ - DOLNÍ LOMNÁ

Negarantovaná informace

Trasy se nachází v centru Dolní Lomné na severních úbočích tohoto údolí. Vedou téměř výhradně po loukách, odkud je překrásný výhled jak na okolní horský masív, tak i na údolí Lomné. Celková délka tratí je 10km, s okruhy 3,5km, 3km, 2km, 1km. Trasy jsou upravované rolbou a sněžným skůtrem pro volnou i klasickou techniku.

Poloha: Běžecké trasy naleznete na loukách nad řekou Lomnou, naproti české základní školy. Pokud půjdete z centra obce směrem do Horní Lomné, hned za českou základní školou se dáte doleva na můstek vedoucí přes řeku Lomnou. Za můstkem odbočíte do prava, kde asi po 50m narazíte na běžecké trasy. V nejbližších restauracích a hotelu jsou k dispozici vytištěné mapky s přesným popisem.

Reliéf tratí: Trasy svým profilem odpovídají jak závodním lyžařům, tak i těm začínajícím. Nejsou zde nebezpečné sjezdy ani strmá stoupání, ale při svižném běhu přesto dají svým profilem každému vyznavači běžek zabrat.

Vyznačení tratí : Trasy jsou vyznačené dřevěnými kolíky s barevným terčíkem lyžaře.

Úprava tratí: Trasy jsou upravované lyžařským běžeckým oddílem TJ Dolní Lomná, za podpory obce Dolní Lomná a Moravskoslezského kraje. Tyto trasy jsou upravované podle sněhových podmínek, nejméně však 2krát za týden.