LOMŇANSKÉ MUZEUM V DOLNÍ LOMNÉ

Negarantovaná informace
Místo:Dolní Lomná
Adresa:739 91 Dolní Lomná
Telefon:+420 558 358 720 (obecní úřad)
Email:obec@dolnilomna.eu
WWW:http://www.dolnilomna.eu
GPS:49°32'53,315"N, 18°42'23,471"E
Pro detail klikni (ortofotomapa)
Zobrazení na mapě

Muzeum najdete v dřevěnici původní lomňanské školy z roku 1852. Originál této stavby byl v roce v roce 1974 přesunut do depozitáře Valašského muzea v Rožnově. Na jejím místě vznikla dle původní dokumentace kopie replika.
Muzeum shromažďuje historické dědictví lomňanů v podobě kronik, fotoalb, nahrávek starších občanů a původních exponátů. Je zde možnost zakoupení suvenýrů, upomínkových předmětů a ochutnat místní speciality.
U muzea se každoročně pořádají vozatajské závody, podzimní jarmark, velikonoční a vánoční výstavy, výstavy betlémů a dobových fotografií.

STÁLÁ EXPOZICE

V této původní škole je stálá expozice o pralese Mionší a ve spolupráci s muzeem v Rožnově původní třída. Před školou bude vybudované arboretum, které souvisí se snahou představit hlavně turistům ty zástupce rostlin, zejména stromů, jež mohou nejen v pralese, ale i blízkém okolí najít. Své místo zde najde i geologický koutek anebo hra s odpady s jednoznačným cílem - motivovat nejen dětské, ale i dospělé návštěvníky beskyd k ochraně životního prostředí.

PROVOZNÍ DOBA

Otevřeno denně 10.00 až 17.00 hod.

DOSTUPNOST

  • Vzdálenost vzdušnou čarou: v centru obce Dolní Lomná
  • Vlakem: žst. Bocanovice (3,5 km)
  • Autobusem: zastávka Hotel Pod Akáty.
  • Na kole: cyklotrasa č. 6082
  • Autem: parkování před muzeem, veřejné parkoviště pro návštěvníky NS Mionší

ZDROJ INFORMACÍ: www.lomnadolina.cz